Wednesday, October 21

Taja khabar लकडाउन २ हप्ता बढाउने तयारी

May 14, 2020 420

काठमाण्डौ । सरकारले जारी लकडाउनलाई २ हप्ता बढाउने तयारी थालेको छ । भारतले पनि मे १७ सम्म जारी लकडाउनलाई जूनसम्मै पुर्याउने देखिएको भन्दै नेपालले समेत लकडाउन बढाउनुको विकल्प नरहेकाे मन्त्रालयको ठहर छ ।

पछिल्लो समय देशका विभिन्न क्षेत्रसहित संघीय राजधानी काठमाण्डौमा समेत कोरोना संक्रमितहरु फेला पर्न थालेपछि लकडाउनलाई कडा बनाउने निर्णय गरेको सरकारले जेठ ५ सम्म जारी लकडाउनलाई २ साता बढाउने तयारी थालेको हो ।

यो बीचमा सरकारले आवश्यक सावधानी र सुरक्षाका उपाय अपनाएर संचालन गर्न दिएका ४४ प्रकारका उद्योगहरुको विषयमा समेत पुनविचार गर्ने तयारी थालेको छ । अवस्था केही सहज भएपछि संचालनको अनुमति दिइए पनि अवस्था केही जटिल बनेपछि ४४ उद्योगकै संचालन अनुमति समेत खारेज गर्ने विषयमा छलफल भइरहेको ती मन्त्रीले जानकारी दिए ।

केटियम दैनिकबाट

प्रतिकृया दिनुहोस्