Sunday, October 25

सांसदको परिचय पत्र बोकेर डाक्टर भन्दै थानकोटमा, कार्ड माग्दा भने – ‘बेइज्जत गर्न खोज्ने ?

May 14, 2020 1583

काठमाडौं। लकडाउन खुकुलो पारेपछि कोरोना संक्रमितको संख्या ह्वात्तै बढेपछि सरकारले विशेष गरी राजधानी भित्रिने नाकामा कडाइ गर्न थालेको छ। काठमाडौं सुरक्षित भएको भन्दै सवारी पास लिएर काठमाडौं भित्रिनेको संख्या बढेपछि गृहमन्त्रालयले यसअघि जारी गरेको पास रद्दसमेत गरेको छ। जेठ १ गतेदेखि लागू हुने गरी मुलुकभर लकडाउन कडा बनाइएको छ। अहिले राजधानी भित्रिने नाकामा सुरक्षाकर्मीले कडाइ गरेका छन्।

यसैबीच बिहीबार डिसी नेपाल टिम काठमाडौं भित्रिने मुख्य नाका थानकोट पुगेको थियो। थानकोट हुँदै राजधानी भित्रिने सवारी साधनलाई थानकोटमा प्रहरीले कडाइसँग चेक जाँच गर्दै थियो। यसैक्रममा एक जना सांसद चढेको कार प्रहरी अगाडि आयो। प्रहरीले सांसदको परिचय माग्यो। उनले आफू डाक्टर र सांसद पनि भएको बताए। उनी धादिङ २ ‘क’का प्रदेशसभा सांसद रामकुमार अधिकारी थिए । प्रहरीले आफूहरुले स्वास्थ्यकर्मीलाई नरोक्ने भन्दै परिचय पत्र देखाउन आग्रह गरे। उनले आफू डाक्टर र सांसद भएको भन्दै सांसदको परिचय पत्र देखाए।

डिसी नेपालले सांसद हुनुहुँदो रहेछ किन आफ्नो परिचय लुकाउनु भयो भन्ने प्रश्नमा उनले आफू डाक्टर पनि भएको बताए। साथै उनले आफू सत्तारुढ दलको सांसद भएको हुनाले संचारमाध्यमले आफ्नो फोटो खिचेर सरकारलाई अप्ठेरो पार्न खोजेको आरोप पनि लगाए। उनले वर्तमान सरकारलाई अप्ठेरो पार्न प्रेस लागिपरेको आरोपसमेत लगाएका थिए।

 

प्रतिकृया दिनुहोस्