Sunday, September 27

एम्बुलेन्समा बसेकी ग’र्भवती महिलाको पेटको पटुका फु’काएर हेर्दा…

May 18, 2020 444

काठमाडौं । लकडाउन छ’ल्न मानिसले अनेक उ’पाय अ’पनाउने गरेका छन् । जुन उपाय पढ्दा रो’चक लाग्छ । सरकारले को’रोना फै’लन नदिन लकडाउनको नीति अ’वलम्बन गरेको छ । लकडाउन पा’लना गराउन प्रहरीहरु खाइ नखाई सडकमा ड्यु’टीमा बसेका छन् ।तर सर्वसाधारणले त्यसको बा’ध्यता भने बुझ्न नसक्दा दिनहुँ कोरोना पुष्टि हुनेको संख्या बढेको छ । खोटाङको दि’प्रुङ चु’ईचुम्मा गाउँपालिकाले सु’त्केरी बोकेको एम्बुलेन्समा बसेर घर आएका पाँच जनालाई नि’यन्त्रणमा लिएर क्वारेन्टाइनमा राखेको छ ।

मोरङको सुन्दर हरैंचा नगरपालिका–१० बाट सु’त्केरी महिला बोकेको एम्बुलेन्समार्फत सोमबार गाउँ आएका पाँचजनालाई एम्बुलेन्ससहित नियन्त्रणमा लिएर क्वारेन्टाइनमा राखिएको गाउँपालिकाका अध्यक्ष भूपेन्द्र राईले बताए ।भाडा तिरेर सु’त्केरी बोकेको को १ च ५८६७ नम्बरको एम्बूलेन्सबाट घर आएको सू’चनाका आधारमा उनीहरुलाई नि’यन्त्रणमा लिएर मंगलबारदेखि १४ दिनका लागि क्वा’रेन्टाइनमा राखिएको हो ।एम्बुलेन्सका चालकलाई समेत क्वा’रेन्टाइनमा राखिएको छ । प्रे’रणा बहुउद्धेश्यीय सहकारी सं’स्थामार्फत सञ्चालित सो एम्बुलेन्स नियन्त्रणमा लिएर गाउँपालिकामा राखिएको छ ।

‘सु’त्केरी बोकेर गाउँ आएको एम्बुलेन्सबाट उहाँहरु पनि घर आउनु भएको रहेछ,’ अध्यक्ष राईले भने, ‘हामीलाई जानकारी हुने वित्तिकै सु’त्केरीलाई बाहेक पाँचजनालाई क्वा’रेन्टाइनमा राखेका हौँ । यस्तै सो गाउँपालिकामा लकडाउनका बेला गाउँ भि’त्रिनका लागि एक महिलाले गर्भवतीको बा’हना गरेको खु’लेको छ । केही समयअघि पेटमा सि’रानी राखेर ग’र्भवती भएको वा’हना गरेर इटहरीबाट एम्बुलेन्समार्फत घर आएको खु’लेको हो ।ग’र्भवती नभए पनि ग’र्भावस्थामा स’मस्या आएकाले उपचारमा गएर घर फ’र्केको बताएकी महिलालाई होम क्वारेन्टाइनमा राखिएको अध्यक्ष राईले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्